Rijksvastgoedbedrijf

Projectleider programma’s en projecten

Rijksvastgoedbedrijf

De opdracht­omschrijving


De projectleider is binnen de organisatorische kaders integraal verantwoordelijk voor de
voorbereiding-, afroepen op de raamovereenkomst en/of realisatiefase van zijn projecten. Een
volledige overdracht aan de objectmanager hoort daarbij. Deze projecten variëren en betreffen
vooral landelijke onderhoudsprojecten of investeringsprojecten. Je hebt gelijktijdig meerdere
projecten welke kunnen variëren in discipline en budget.

Voor de uitvoeringsprojecten in gebouwen is affiniteit en/of ervaring met elektrotechniek,
werktuigbouwkunde en bouwkunde van essentieel belang. De projectleider maakt afspraken over
de inzet van deskundigen op deze gebieden en werkt samen met collega’s van andere afdelingen,
bijv. contractmanagement. De kwaliteit van de uitvoering, projectvoortgang, de planning, de
kosten en de uitwisseling van projectinformatie wordt bewaakt.

Je fungeert als eerste aanspreekpunt intern voor andere afdelingen of directies, maar ook voor
opdrachtgevers, gebruikers, gemeenten, etc. Je verzorgt de projectadministratie en organiseert
een juiste en volledige overdracht, ook op administratief gebied.

Jij draagt actief bij aan het verbeteren en standaardiseren van werkprocessen, procedures en
applicaties. We zetten hiervoor binnen de sectie Lean Methodieken in.
Je bent verantwoording schuldig aan de programmamanager voor wat betreft de uitvoering en
uitwerking van de projecten. Je werkzaamheden zijn deels op kantoor, deels vanuit huis en deels
op het werk, tbv de begeleiding en klantcontacten.

Meest essentiële competenties

Je bent je bewust van de dynamiek, processen en verschillende belangen binnen de betrokken
organisaties en partijen en je bent in staat de aanpak hierop af te stemmen en als de situatie
daarom vraagt ben je in staat om buiten de gebaande paden te denken en handelen op het
moment dat de situatie daarom vraagt (b.v. calamiteiten). Je onderkent tijdig de (politieke)
afbreukrisico’s voor de bewindspersonen en het RVB en anticipeert met de juiste interventies en
stevigheid. Je bent proactief en organisatie-sensitief. Je hebt ervaring in het maken van afspraken
met anderen over kwaliteit en kwantiteit van het te leveren werk en houdt voortgang in de gaten
van eigen acties en anderen. Je kunt snel, goed werken onder tijdsdruk en je bent communicatief


sterk. Het samenwerken in multidisciplinaire teams is een vanzelfsprekendheid. Je bent in staat de
mening van anderen te beïnvloeden.

Voor de uitvoering van deze opdracht is het essentieel dat je beschikt over: organisatiesensitiviteit,
plannen en organiseren, resultaatgericht, motiveren, netwerken, zelfontwikkeling

De Eisen

  • Eis 02:De aangeboden kandidaat beschikt over minimaal 3 jaar ervaring op het gebied van projectmanagement, waarbij aantoonbaar sprake is van de volgende aspecten: • Utiliteitsbouw, hieronder wordt in dit verband niet verstaan een loods, fabriekshal of woningbouw; maar bouw met ruimtes zoals bijvoorbeeld onderzoeksruimtes en andere ruimtes die aan bijzondere klimaateisen moeten voldoen. • Waarborgen continuïteit van de kritische bedrijfsprocessen; • Alle projectfasen van initiatieffase tot en met de oplevering van de realisatiefase van projecten in het kader van nieuwbouw, renovatie en/of instandhouding; • Kennis hebben van de Aanbestedingswet 2012 of het ARW 2012 en het toepassen daarvan in een aanbesteding; • Toepassen van risicomanagement; • De aangeboden kandidaat heeft ervaring met het werken voor publieke opdrachtgevers (bij voorkeur het Rijksvastgoedbedrijf)
  • Eis 01: De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een HBO werk- denk niveau, aantoonbaar door minimaal 3 jaar werkervaring in een technische richting.
  • Eis 06: Benoem duidelijk in het CV bij de opleiding en werkervaringen aan welke eis (onder vermelding van het nummer van deze eis) hiermee wordt voldaan. Onder een CV verstaan wij een overzicht van de werkervaring van de kandidaat. Dit is in het Nederlands opgesteld en in Pdf-formaat van maximaal 7 pagina's A4.
  • Eis 07: De aangeboden kandidaat dient te beschikken over voor de uitvoering van de opdracht geschikte elektronische hulpmiddelen. De elektronische hulpmiddelen worden niet door het Rijksvastgoedbedrijf ter beschikking gesteld. Onder elektronische hulpmiddelen vallen mobiele telefoon, computer, laptop en/of tablet.
  • Eis 03: De kandidaat is in het bezit van een VCA-certificaat 'Veiligheid voor Operationeel Leidinggevenden VCU' (VOL-VCA) en een geldig GPI certificaat of is bereid deze op eigen kosten te behalen binnen drie weken na startdatum opdracht.
  • Eis 04: De aangeboden kandidaat verklaart dat hij/zij beschikbaar is conform het opdrachtprofiel (uren en opdrachtperiode inclusief eventuele verlengingen). Met als startdatum, uiterlijk een maand na de genoemde startdatum i.v.m. een mogelijke opzegtermijn.

De Wensen

  • Wens 03: De mate van ervaring met resultaatgericht werken en continu verbeteren. Aspecten: • Beheersen van alle GROTIK elementen. • Voortgang borgen. • Evalueren, knelpunten vinden en op basis daarvan continu verbeteren van processen. • Zoeken naar kansen om prestaties te verbeteren.
  • Wens 04:De mate van ervaring als projectleider met het werken binnen een (rijks) overheidsorganisatie. *(rijks) overheidsorganisatie, ambtelijke organisatie: De betreffende opdracht vraagt om ervaring met een politiek bestuurlijke omgeving zoals bij een (rijks)overheid het geval is. Omdat er sprake is van meerdere directies en uiteenlopende belanghebbenden Aspecten: • Ervaring met politiek/bestuurlijke aspecten* *politiek/bestuurlijke aspecten; een organisatie waarbij er sprake is van meerdere directies waarbij op hoog niveau wordt geadviseerd over specialistische onderwerpen met uiteenlopende belanghebbenden. • Ervaring met het schakelen tussen de verschillende abstractieniveaus binnen de projectorganisatie; • Ervaring met conflicten en het bereiken van consensus binnen de ambtelijke organisatie; • Ervaring met het werken in interdepartementale projecten* *interdepartementale projecten: Meerdere opdrachtgevers binnen de Rijksoverheidsorganisatie.
  • Wens 01: De mate van ervaring als projectleider bij het uitvoeren van projecten voor organisaties met uitdagingen met paslezer systemen en toegangscontrole techniek. Aspecten: • Bouw- en verbouwprojecten waarin ervaring met de continuïteit van kritische bedrijfsprocessen; • Projecten waarin ervaring is opgedaan met oplossingen en uitdagingen in paslezersystemen en toegangscontrole techniek; • Ervaring met mono- en multidisciplinaire projecten, met een financiële omvang >€1,5 miljoen; • Ervaring met bouw- en verbouwprojecten van initiatie-, ontwerp- tot en met de realisatiefase.
  • Wens 02: De mate van ervaring op het vlak van communicatie en samenwerking. Aspecten: • Bepaling van scope & randvoorwaarden • Bepaling klanteisen en wensen • Samenwerking met opdrachtgevers, gebruikers, projectteamleden, interne stakeholders en overige externe stakeholders. • Transparant werken. • Draagvlak en samenhang creëren bij tegengestelde belangen.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox