Gemeente Twenterand

Projectleider inkoop en subsidies

Gemeente Twenterand

  • geen max tarief

  • Overijssel

  • 24 uur per week

  • Inkoop
  • 01 juli 2025

  • 01 juli 2027

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving
De gemeente Twenterand heeft nieuw beleid vastgesteld voor het verstrekken van subsidies aan maatschappelijke organisaties. Dit beleid richt zich op het rechtmatig en doelmatig inzetten van publieke middelen, waarbij activiteiten worden ondersteund die bijdragen aan de maatschappelijke en beleidsdoelen van de gemeente. Voor activiteiten die onder inkoop vallen, wordt een aanbestedingsprocedure gevolgd conform het gemeentelijk Inkoop- en Aanbestedingsbeleid. Voor andere activiteiten wordt een passend subsidieproces ingericht.

Als projectleider Inkoop en Subsidies ben jij verantwoordelijk voor de coördinatie van deze beleidsimplementatie. Je opereert vanuit de afdeling Sport en Cultuur, maar werkt nauw samen met collega’s van het sociaal domein, de interne inkoopafdeling en andere betrokken stakeholders. De inkoopafdeling voert het aanbestedingsdeel uit; jij richt je op het opzetten en uitvoeren van het subsidietraject en de overall planning.
Je zorgt ervoor dat:

  • alle betrokken partijen goed geïnformeerd zijn over de voortgang en verantwoordelijkheden;
  • planningen en processen op elkaar zijn afgestemd;
  • samenwerking tussen afdelingen soepel verloopt;
  • er inzicht is in de stand van zaken (stavaza) van zowel het inkoop- als subsidietraject.

Je brengt de juiste mensen bij elkaar, bewaakt de voortgang van het proces en zorgt dat de implementatie van het nieuwe beleid gestructureerd, transparant en in goede samenwerking verloopt. Daarbij houd je oog voor de duurzame relatie die de gemeente met maatschappelijke organisaties nastreeft.

Mijlpalen en op te leveren producten:

  • Projectplan inclusief aanpak en planning vastgesteld
  • Memo over de op te stellen subsidieregelingen, waarin de voorkeursrichting is afgestemd met interne stakeholders
  • Voorbereiding en uitvoering participatieavonden over nieuwe subsidieregelingen
  • Adviesnota over conceptsubsidieregelingen en te doorlopen inspraakprocedures
  • Adviesnota over bundelen van inkoopopdrachten
  • Reactienota inspraak over conceptsubsidieregelingen
  • Definitieve subsidieregelingen; budget-, activiteiten- en waarderingssubsidies
  • Adviesnota over beëindigen subsidierelaties en besluiten over het beëindigen van alle lopende subsidierelaties
  • Uitvoeringsplan nieuwe subsidieregelingen

De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Dit kan worden getoetst in een persoonlijk gesprek, bij voorkeur met voorbeelden (STAR methodiek):
-Omgevingsbewustzijn
-Analytisch vermogen
-Projectmatig werken
-Samenwerkingsgericht
-Resultaatgericht

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Bij eventuele gunning wordt er op verzoek van Opdrachtgever een VOG aangevraagd voor de kandidaat, (eventuele) kosten worden niet door Opdrachtgever vergoed.
  • De kandidaat heeft een HBO opleiding richting bestuurskunde, (bestuurs)recht of vergelijkbaar.
  • De kandidaat heeft minimaal 5 jaar werkervaring bij een gemeente.
  • De kandidaat heeft ervaring met juridisch en financiële aspecten van subsidies en overeenkomsten.
  • De kandidaat heeft minimaal 3 jaar werkervaring als projectleider.

De Wensen

  • De kandidaat heeft een WO opleiding richting bestuurskunde, (bestuurs)recht of vergelijkbaar.
  • De kandidaat heeft een aanvullende opleiding/cursus op subsidierecht
  • De kandidaat heeft aantoonbare affiniteit met subsidiebeleid (aantoonbaar op cv).
  • De kandidaat is beschikbaar voor 24 uur per week gedurende de opdracht.
  • De kandidaat is beschikbaar per 1 juli 2025
  • De gesprekken vinden plaats op 16 juni tussen 10.00 uur en 14.00 uur zorg ervoor dat uw kandidaat beschikbaar is. De gesprekken zullen niet op een ander moment plaatsvinden.
  • De kandidaat beschikt over onderstaande competenties. Dit kan worden getoetst in een persoonlijk gesprek, bij voorkeur met voorbeelden (STAR methodiek): -Omgevingsbewustzijn -Analytisch vermogen -Projectmatig werken -Samenwerkingsgericht -Resultaatgericht

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
09 juni 2025 om 07:30
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox