Ministerie van Economische Zaken en Klimaat DICTU

IT Solutions Architect

Ministerie van Economische Zaken en Klimaat DICTU

De opdracht­omschrijving

Opdrachtomschrijving

Als IT Solutions Architect richt je je op de digitale fundamenten van NEO NL: de werkplekomgeving, datacenters, hosting- en netwerkinfrastructuur, SOC/SIEM, HSM, IAM en integratieservices. Je vertaalt de behoefte van de organisatie en de enterprise-architectuur naar concrete, realiseerbare diensten en oplossingen. Security en digitale soevereiniteit zijn ontwerpuitgangspunten. Je werkt nauw samen met de Enterprise Architect, de CISO, informatiemanagers, projectmanagers, servicemanager en inkoop, en toetst ontwerpen van leveranciers en externe adviseurs aan de geldende kaders en standaarden.

  • Oplossingsarchitecturen voor werkplek, datacenters/hosting, netwerk, integratie, security en IAM.
  • Begeleiden van aanbestedingen voor nieuwe diensten en oplossingen onder architectuur.
  • Migratie van de as-is naar de to-be digitale fundamenten, inclusief fasering en afhankelijkheden.
  • Toetsing en kwaliteitsborging van voorstellen en ontwerpen van leveranciers en adviseurs.
  • Technische regie op realisatie en levering van oplossingen.
  • Risicobeheersing en security-by-design.

Het kabinet heeft besloten om tenminste twee nieuwe kerncentrales te bouwen in Nederland. Hiervoor is de Nucleaire Energie Organisatie Nederland (NEO NL) ingericht om alle noodzakelijke expertise te bundelen en uit te groeien tot een zelfstandige entiteit die, op afstand en in opdracht van het ministerie, zorg draagt voor de realisatie van de centrales.

Over de klant:

  • Het Ministerie van Economische zaken staat voor een duurzaam ondernemend Nederland. We zetten ons in voor een uitstekend ondernemersklimaat en een sterke internationale concurrentiepositie. Door de juiste randvoorwaarden te creëren en door ondernemers de ruimte te geven om te vernieuwen en te groeien. Door aandacht te hebben voor onze natuur en leefomgeving. Door samenwerking te stimuleren tussen onderzoekers en ondernemers. Zo bouwen we onze topposities in landbouw, industrie, diensten en energie verder uit en investeren we in een krachtig en duurzaam Nederland.

De Eisen

  • Kandidaat heeft minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 10 jaar met security en compliance binnen vitale of anderszins gereguleerde omgevingen met een erkend normenkader (bijvoorbeeld NIS2, ISO 27001, BIO, WBNI/ABDO of IAEA Nuclear Security Series).
  • Kandidaat heeft minimaal 10 jaar aantoonbare werkervaring in de afgelopen 15 jaar als IT-/solutions architect met het ontwerpen en onder architectuur (laten) realiseren van infrastructuuroplossingen.
  • Kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met oplossingsarchitectuur in een complexe enterprise-omgeving van minimaal 1.000 gebruikers; in CV/motivatie wordt de complexiteit van de omgeving beschreven.
  • Kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde hbo-opleiding in een IT-gerelateerde of technische richting.

De Wensen

  • Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met het onder architectuur begeleiden van aanbestedings- of verwervingstrajecten: het opstellen van kaders en eisen en het toetsen van leveranciersvoorstellen en -ontwerpen.
  • Kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met identity- en accessmanagement in hybride omgevingen, waaronder federatie en single sign-on (bijvoorbeeld op basis van Entra ID, OIDC of SAML).
  • Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met het opstellen van oplossingsarchitecturen voor de digitale fundamenten (werkplek, datacenter/hosting, netwerk, IAM en integratie) in een complexe enterprise-omgeving, onderbouwd met minimaal één concreet voorbeeld.
  • Kandidaat heeft aantoonbare werkervaring met integratie- en systeemontwerpen, waaronder gegevensuitwisseling tussen gescheiden netwerkzones en/of met externe partijen (bijvoorbeeld API-gateways, secure file transfer, SOC/SIEM- of PKI-integraties).
  • Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met security-by-design en digitale soevereiniteit (dataresidentie, jurisdictie, toegangscontrole) en de borging daarvan in oplossingsontwerpen binnen een vitale of gereguleerde omgeving.
  • Mate waarin de kandidaat aantoonbare ervaring heeft met het onder architectuur begeleiden van migraties van as-is naar to-be, inclusief fasering en afhankelijkheden, en met het bereiken van consensus tussen technische, business- en compliancestakeholders.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox