Rijksvastgoedbedrijf

Financieel/juridisch risicomanager energie tarieven en diensten

Rijksvastgoedbedrijf

De opdracht­omschrijving


Durf jij de uitdaging aan: het Rijk voorzien van duurzame energie?

Als (Financieel/juridisch) risicomanager energie tarieven en diensten ben je verantwoordelijk voor
een van de grootste energiecontracten in Nederland. Je bent de interne consultant tussen klanten
binnen het Rijk en de energieleveranciers. Vanuit je kennis van energiemarkten, energieproducten,
het leveringscontract en klantbehoeftes bewaak jij de contractprestatie. De kwaliteit van jouw
inbreng is medebepalend voor de kwaliteit van strategische en tactische keuzes van de Rijksinkoop
energie en de ingezette energietransitie van het Rijk. Samen met de Categoriemanager,
contractmanagers en strategisch adviseurs vorm je het categorie managementteam.

Je geeft ondersteuning aan de uitvoering en je monitort en bewaakt de kernparameters van het
energie leveringscontract met een data-gedreven benadering. Je begrijpt de financiële
prijsmechanismes van de energie contracten en je houdt de ontwikkelingen op
groothandelsmarkten in de gaten. Je staat in nauw contact met de vertegenwoordigers van de
Rijksonderdelen waar we voor verwerven, en je maakt je klanten bewust van de beïnvloedbare
factoren in het contract en hun eigen rol daarin. Je zorgt voor een gestroomlijnde informatiestroom
tussen klanten en leveranciers, en daarmee voor een optimale contractprestatie.

Je doorziet de samenhang tussen energiebesparing, verbruik en duurzame opwek, en je bent je
bewust van je rol en impact die je hebt op de energietransitie van het Rijk.

Kwaliteit van de door jou geleverde dienstverlening is een onmisbare bijdrage in tactische
besluitvorming over inkoop van energie.

Tijdens aanbestedingen werk je samen met inkopers, contractmanagers, juristen en adviseurs. Je
levert input voor toekomstige aanbestedingen vanuit de klanten als vanuit je ervaring met
leveranciers/applicaties. Hiermee creëer je draagvlak voor inkoop en contracten, en draag je bij
aan totstandkoming van doelmatige en rechtmatige aanbestedingen.

‘Eerlijkheid, transparantie en respect’ zijn fundamenten van samenwerking binnen het Categorie
management team, en dit past bij jou. Als klein team zijn we van elkaar afhankelijk, ons kracht is
collegialiteit en vertrouwen. We stellen ons flexibel en oplossingsgericht op. Je draagt actief bij aan
de collectieve kennisontwikkeling van energie inkoop binnen en buiten het Rijk.

Meest essentiële competenties
Je hebt het vermogen om je op te stellen als interne consultant en verbinder tussen
energie(diensten) leveranciers en klanten binnen het Rijk. Daarbij ben je verbindend, overtuigend
en communicatief sterk, hebt een sterk analytisch vermogen en bent leergierig.

Deze inhuuropdracht verloopt via een aanbesteding. De opdrachtgever heeft eisen en wensen opgegeven. Aan de eisen moet je voldoen om kans te maken. Op de wensen kun je punten scoren.

De Eisen

  • Eis 01: De aangeboden kandidaat beschikt minimaal over een afgeronde WO-opleiding op het gebied van econometrie en/of bedrijfskunde en/of juridisch en/of techniek. Toelichting: Deze afgeronde en erkende opleidingen moet duidelijk zijn benoemd in het CV van de kandidaat. Benoem bij elke opleiding of deze is afgerond en wanneer het diploma is behaald. Bij het niet benoemen of het diploma is behaald zal de aanbieding terzijde worden gelegd.
  • Eis 05: Benoem duidelijk in het CV bij de opleiding en werkervaringen aan welke eis (onder vermelding van het nummer van deze eis) hiermee wordt voldaan. Onder een CV verstaan wij een overzicht van de werkervaring van de kandidaat. Dit is in het Nederlands opgesteld en in Pdf-formaat van maximaal 7 pagina's A4. De kandidaat beschrijft per wens, met behulp van en verwijzing naar referenties, niet ouder dan 7 jaar, hoe en in welke mate hij daaraan voldoet. De kandidaat dient zijn antwoorden te geven op een los document, dat bij het cv wordt gevoegd (max. 3 A4 voor alle wensen tezamen). Hierbij dient het verband tussen de wens en de referentie telkens duidelijk te worden omschreven, per aspect en waar mogelijk aan de hand van concrete voorbeelden en situaties. LET OP: Er kan in totaal 1 document worden geüpload. Het CV en de beschrijving van de wensen kunnen worden samengevoegd in 1 document, waardoor er een bestand (van maximaal 10 pagina’s A4) geüpload kan worden. Toelichting: De Inhuurdesk behoudt zich het recht voor om aanbiedingen terzijde te leggen indien er overmatig veel taal- en/of spelfouten in het CV en/of referentie voorkomen. In het CV dient te allen tijde een vermelding van de functienaam, start- en einddatum van de werkzaamheden en aantal gewerkte uren per week te zijn vermeld. Toelichting eisen: De werkervaring en afgeronde opleidingen zoals gevraagd in de eisen moet duidelijk zijn benoemd in het CV van de kandidaat. Benoem de functie, bij welke opdrachtgever deze werkervaring is opgedaan en de periode [mm-jjjj]. Bij het niet benoemen van de functie, het aantal jaren werkervaring en bij welke opdrachtgever deze gevraagde ervaring / kennis is opgedaan, zal de aanbieding terzijde worden gelegd. Toelichting wensen: De werkervaring / kennis zoals gevraagd in de wensen moet middels concrete voorbeelden duidelijk zijn in het CV van de kandidaat. Noem de functie, werkzaamheden, naam van de opdrachtgever(s) en de periode [dd-mm-jjjj]. Bij het niet duidelijk benoemen zal dit leiden tot aftrek van punten.
  • Eis 06: De aangeboden kandidaat dient te beschikken over voor de uitvoering van de opdracht geschikte elektronische hulpmiddelen. De elektronische hulpmiddelen worden niet door het Rijksvastgoedbedrijf ter beschikking gesteld. Onder elektronische hulpmiddelen vallen mobiele telefoon, computer, laptop en/of tablet.
  • Eis 08: In verband met de werkzaamheden is het een eis dat een positieve referentie omtrent integriteit verifieerbaar is. Daarnaast dient de kandidaat een Verklaring Omtrent Gedrag te kunnen overleggen binnen 4-6 weken na start van de opdracht.
  • Eis 02: De aangeboden kandidaat beschikt over minimaal 3 jaar ervaring in de energiesector waarin tenminste sprake was van de volgende aspecten: - Het financieel/ juridisch adviseren en aansturen van diverse energieproducten, financiële afspraken, leveringsovereenkomsten energie met multisite afnemers; - Backoffice, midoffice en handelsdesk processen en werkzaamheden van een energieleverancier; - Toepassing van energie wet- en regelgevingskaders op diverse financiële producten en/of leveringsovereenkomsten. Toelichting: Deze kennis moet duidelijk zijn benoemd in het CV van de kandidaat. Benoem bij welke opdrachtgever deze werkervaring is opgedaan en de periode [mm-jjjj]. Bij het niet benoemen van het aantal jaren waarin de kennis is opgedaan en bij welke opdrachtgever, zal de aanbieding terzijde worden gelegd.
  • Eis 03: De aangeboden kandidaat verklaart dat hij/zij beschikbaar is conform het opdrachtprofiel (uren en opdrachtperiode inclusief eventuele verlengingen). Met als startdatum, uiterlijk een maand na gunning opdracht i.v.m. een mogelijke opzegtermijn. Toelichting: De opdrachtnemer deelt zijn werkzaamheden zelfstandig in. Wel vindt, voor zover dat voor de uitvoering van de opdracht nodig is, afstemming met het Rijksoverheid plaats in geval van samenwerking met anderen, zodat deze optimaal zal verlopen. Indien noodzakelijk voor de werkzaamheden richt de opdrachtnemer zich naar de arbeidstijden bij het Rijksoverheid.

De Wensen

  • Wens 3. De mate van ervaring met/ binnen de (semi-)publieke sector en multisites afnemers. Aspecten: • Ervaring met het schakelen tussen verschillende organisatie lagen en diverse stakeholders; • Ervaring met het schakelen tussen de verschillende functie/abstractieniveaus; • Ervaring met vraagstukken met tegenstrijdige belangen in (semi) publieke domein.
  • Wens 2. De mate van ervaring in adviseren en aansturen van diverse energie producten, afspraken en leveringsovereenkomsten met multisite afnemers. Aspecten: • Werking energie (groot)handels-markt en uitwerking op energie (leverings) overeenkomsten.
  • Wens 1. De mate van kennis en ervaring met de processen en werkzaamheden van een energieleverancier, de energiemarkt, elektriciteits- en gaswetgeving, Net- en Meetcode. Aspecten: • backoffice, midoffice en handelsdesk processen energie leverancier; • Marktordening; • Elektriciteits- en gastwetgeving.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Reageer direct

De opdracht sluit
12 mei 2025 om 21:59
Je reactie ontvangen we graag minimaal 1 werkdag voor sluiting van de opdracht

Eventuele motivatie volgt in een latere fase

LET OP: Het door jou opgegeven uurtarief is all in, inclusief 10% fee Freep en exclusief BTW

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox