Waternet

Contractmanager afvalwater

Waternet

  • max €130 per uur

  • Noord-Holland

  • 36 uur per week

  • Inkoop
  • 28 mei 2025

  • 28 mei 2026

De opdracht­omschrijving

Beschrijving probleemstelling

Binnen Waternet gaan we een extra IPM team inrichten die verschillende projecten voor Afvalwater gaat voorbereiden en laten uitvoeren. De start van de uitvoering is beoogd in Q2 2026. Voor de uitvoering worden Raamovereenkomsten (ROK’s) met aannemers afgesloten. De voorbereiding van de projecten en de aanbesteding van de ROK’s worden tegelijkertijd uitgevoerd. Voor deze voorbereiding en start van deze projecten zijn we op zoek naar een ervaren contractmanager voor de afdeling Projecten.

Beschrijving behoefte 

Wil jij bijdragen aan schoner water en een duurzame leefomgeving? De afdeling Projecten van Waternet is op zoek naar een gedreven Contractmanager voor de waardeketen Afvalwater, specifiek voor instandhouding en renovatie van onze RWZI’s. Ben jij de verbindende contractmanager die de wensen en belangen van zowel opdrachtgever als opdrachtnemer succesvol weet samen te brengen? Dan zijn wij op zoek naar jou!

Als Contractmanager werk je aan verschillende projecten, van de beginfase tot de overdracht aan de beheerders. We volgen hierbij de Systematische Aanpak Projecten (SAP), die loopt van fase 100 (definitiefase) tot fase 600 (nazorgfase). Binnen de afdeling Projecten gebruiken we het Integraal Projectmanagementmodel (IPM). Beslissingen worden samen met andere IPM-rolhouders in teamverband genomen, waarbij alle belangen worden meegewogen. Je maakt deel uit van een hechte vakgroep Contractmanagement, waar samenwerking en kennisdeling met collega-contractmanagers centraal staat.

Wij zoeken: een ervaren professional met een sterke achtergrond in contractmanagement. Je beschikt over uitstekende analytische- en communicatieve vaardigheden en hebt een bewezen staat van dienst en/of uitgebreide kennis opgebouwd in het managen van traditionele (UAV2012) én moderne (o.a. samenwerkingsgerichte) contracten UAVGC). Je bent verantwoordelijk voor de contractbeheersing van een of meerdere nadere overeenkomsten (NOK) die voortvloeien uit de ROK.

Je bent het aanspreekpunt voor marktpartijen over de scope, planning, budget, diverse contractsbepalingen, kwaliteit, producten, adviezen en uitvoeringsonderdelen, ramingen, risico’s, indexeringen, claims, Verzoeken tot Wijzigingen (VtW’s), enz. Kennis van Bouw Informatie Management (BIM) en ACC is een pré

Beschrijving afdeling/team

Het team Contractmanagement bestaat uit drie vakgroepen te weten: Contractmanagement, Directievoering en Toezicht. De onderlinge samenwerking in de vakteams kenmerkt zich door samen en doelgericht. Als contractmanager ga je werken aan verschillende projecten. Er wordt collegiaal samengewerkt, met passie voor de technische inhoud van het vak. Door de brede range van projecten, van heel technisch, concreet en toegepast, tot complexe, langdurige projecten waarin hele zuiveringen of watersystemen duurzaam en innovatief worden gerealiseerd.

De Eisen

  • Deze opdracht is alleen geschikt voor de inzet van externe medewerkers die onder leiding en toezicht van Waternet de werkzaamheden verrichten. Hieronder vallen medewerkers die aan Waternet worden gedetacheerd. Helaas is deze opdracht niet geschikt voor zzp’ers. Bent u zzp’er of een intermediair die een zzp’er bemiddelt, dan dient u de uitnodiging als niet verzonden te beschouwen en kunt u geen offerte indienen. Door “Ja” te selecteren als antwoord op deze vraag verklaart u dat u geen zzp’er voorstelt voor deze opdracht. Indien u “Nee” selecteert wordt uw offerte terzijde gelegd en komt u niet in aanmerking voor gunning.
  • Vink aan welke overeenkomst van toepassing is op uw inschrijving voor deze opdracht. Het document Integriteits- en geheimhoudingbepaling Personeelshandboek Waternet is altijd van toepassing. U ziet enkel de mogelijke overeenkomsten voor deze uitvraag. Indien de uitvraag niet geschikt is voor zzp’ers, ziet u enkel de detacheringsovereenkomst. Let op! U geeft als leverancier aan welke overeenkomst van toepassing is op deze aanvraag. Waternet verifieert uw keuze en behoudt zich het recht voor om (gemotiveerd) af te wijken. - Overeenkomst van opdracht intermediair die ZZP inzet bij Waternet - Overeenkomst van opdracht intermediair detacheerder onder leiding en toezicht van Waternet
  • Een interview maakt deel uit van het selectieproces en de aangeboden kandidaat kan uitgenodigd worden voor een gesprek. Het gespreksmoment en setting is beschreven in het formulier Waternet uitvraag DAS. De kandidaat dient beschikbaar te zijn voor het interview. Gaat u hiermee akkoord?
  • Bij deze vraag dient u het cv en het voorblad te uploaden in één document (PDF). Hieruit motiveert u dat uw kandidaat aan de eisen en wensen voldoet. Indien u een aanvullende motivatie wilt toevoegen vanuit de kandidaat kunt u deze ook toevoegen aan ditzelfde document maar dit is niet verplicht. Let op: U voegt het cv inclusief het voorblad toe van de kandidaat. Het cv inclusief voorstelblad is opgesteld in het Nederlands en is maximaal 8 A4'tjes groot. Het cv inclusief voorstelblad dient enkel en alleen ter verificatie van de bij de eisen en wensen gegeven antwoorden. Als het cv inclusief voorstelblad niet overeenkomt met de door u gegeven antwoorden kan Waternet besluiten uw offerte af te wijzen. In dit document dient u geen persoonsgegevens te beschrijven zoals volledige naam, adres, telefoonnummer, e-mail, foto, geboortedatum of bsn nummer. De voornaam en eerste letter van de achternaam voldoet.
  • Een afgeronde HBO-opleiding in een relevante richting, aangevuld met een vakopleiding op gebied van inkoopen/of contractmanagement.
  • Minimaal 3 jaar ervaring als Contractmanager in multidisciplinaire projecten.
  • Ervaring met verschillende contractvormen zoals RAW, UAV-GC en UAV.
  • Ervaring in de rol contractmanager in het IPMsamenwerkingsmodel.
  • Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift.
  • De kandidaat dient te beschikken over de volgende competenties: 1. Verbinden: medewerkers motiveren, verbinden en de samenwerking stimuleren zowel binnen als buiten het team. 2. Duidelijk communiceren: open, duidelijk en tijdig informatie uitwisselen om gezamenlijke doelen te realiseren. 3. Samenwerken: integraal en gelijkwaardig samenwerken vanuit verschillende expertises. 4. Probleemoplossend: flexibel in het werken naar oplossingen . 5. Stressbestendig: je bent in staat om onder tijdsdruk te kunnen werken en je kunt goed schakelen. 6. Analytisch: in staat om hoofd- en bijzaken te scheiden.

De Wensen

  • U dient hier de gegevens op te geven van de contactpersoon van de ingediende offerte. Dit betreft de contactgegevens van de inschrijver, niet van de kandidaat, tenzij u zich inschrijft als zzp’er.  U dient de volgende gegevens te verstrekken: Naam Telefoonnummer  E-mailadres
  • Kandidaat van de Inschrijver voldoet aan wens 3 zoals beschreven in het formulier “Waternet Uitvraag DAS" bij kwaliteiten. Ervaring in het opstellen van Nader Overeenkomsten (NOK’s) binnen een ROK.
  • Kandidaat van de Inschrijver voldoet aan wens 2 zoals beschreven in het formulier “Waternet Uitvraag DAS" bij kwaliteiten. Ervaring met het functioneren als contractmanager in een projectteam opgebouwd conform het IPM-samenwerkingsmodel.   - 5 jaar of meer - 3 tot 5 jaar - 1 t/m 2 jaar - 0 tot 1 jaar
  • All-in uurtarief (exclusief BTW), conform de uitvraag.

Interesse in deze opdracht?

Zo werkt onze dienstverlening

Deze opdracht is gesloten, reageren is helaas niet meer mogelijk

Gesloten

Mis geen kans, word gratis lid

Ontvang direct alle opdrachten en marktontwikkelingen in je mailbox